Tüketici Hakları & Alışveriş Şartları

Tüketici Hakları & Alışveriş Şartları

1. Tüm kullanıcılar üyelik işlemlerini gerçekleştirdikleri anda satış sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar.

2. Alışverişlerinizi "PayPal","Banka Havalesi" veya "Kapıda Ödeme" ile yapabilirsiniz. Banka havalesi ile yapacağınız alışverişlerde sipariş tutarının 7 gün içerisinde havale edilmesi gerekmektedir. 7 gün içerisinde ödemesi yapılmayan siparişler iptal edilecektir.
 
3. www.bildiriciler.com.tr  alıcıya satısını yaptığı, nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satısı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanunun; Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülükleri esastır.
 
4. Dizgi ve sistem hatalarından meydana gelen renk ve fiyat yanlışlıklarından www.bildiriciler.com.tr  sorumlu değildir.

 
5. Sözleşmenin imzalandığı tarihte var olmayan ve ön görülmeyen, tarafların kontrolleri dışında gelişen, ortaya çıkmasıyla taraflardan birinin ya da her ikisinin de sözleşme ile yüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen ya da tamamen yerine getirmelerini ya da bunları zamanında yerine getirmelerini imkânsızlaştıran haller, mücbir sebep (Tabii afet, savaş, terör, ayaklanma, mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde önemli mahiyette arıza...) olarak kabul edilecektir. Mücbir sebep şahsında gerçekleşen taraf, diğer tarafa durumu derhal ve yazılı olarak bildirecektir. Mücbir sebebin devamı esnasında tarafların edimlerini yerine getirememelerinden dolayı herhangi bir sorumlulukları doğmayacaktır. İşbu mücbir sebep hali 10 (on) gün süreyle devam ederse, taraflardan her birinin, tek taraflı olarak fesih hakkı doğacaktır.
 
 
6.Siparişlerinizin size belirtilen süreler içinde teslim edilmemesi durumunda info@bildiriciler.com.tr  adresine yazarak durumu www.bildiriciler.com.tr ‘a bildirebilirsiniz. Teslimat sırasında hasarlı olduğunu tespit ettiğiniz paketleri teslim alınmayıp, kargo şirketi ile ilgili tutanağı hazırlayıp durum info@bildiriciler.com.tr 'a bir e-posta aracılığıyla bildirilmelidir. www.bildiriciler.com.tr  sipariş ile ilgili çalışmalara başlayarak, en kısa zamanda teslimatın tekrarlanmasını sağlayacaktır.

 
7. Satın aldığınız ürünleri tümünü ambalajını açmadan teslim tarihinden itibaren yedi ( 7 ) günlük süre içinde faturası ile birlikte, kargo bedelini ödeyerek, gerekçe göstermeksizin iade edebilirsiniz. Internet üzerinden yapılan satışlar T.C. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı"nın 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun"un "Mesafeli Sözleşmeler" 48. Maddesine tabidir.
 
8. www.bildiriciler.com.tr, güvenliğiniz için bilgilerinizin doğrulunu kontrol etme hakkına sahiptir.
 
9. www.bildiriciler.com.tr 'dan alışveriş yapanlar yukarıdaki tüm maddeleri kabul etmiş sayılır.

10. İşbu sözlesmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile  www.bildiriciler.com.tr  yerleşim yerindeki TÜKETİCİ MAHKEMELERI yetkilidir. Siparisin elektronik ortamda onaylanmasi durumunda, ALICI is bu sözleşmenin tüm hükümlerini kabul etmiş sayılır.

 

 

 

 

NEREDEYİZ